Proč si pořídit klimatizaci?

Klimatizaci si lidé pořizují nejčastěji za účelem chlazení místností. Víte ale, že pomocí klimatizace můžete i úsporně topit? V takovém případě klimatizace funguje jako tepelné čerpadlo systému vzduch-vzduch, takže venkovním čerpadlem odebere teplo z okolního ovzduší a předá ho vnitřní jednotce, která začne topit. Takový způsob vytápění vyjde mnohonásobně levněji, než kterákoliv jiná forma topení.

Klimatizace o maximálním chladícím výkonu 2 kW tohoto výkonu dosáhne v ideálních podmínkách již při spotřebě 200 W!

Znamená to, že klimatizace je stejně úsporná na chlazení či topení jako tepelné čerpadlo a poměř spotřebované energie k dodané tepelné energii je až x10,6.
Klimatizace rozdělení
Klimatizace můžeme rozdělit podle využití
Různé druhy klimatizací jsou navrhovány na řešení specifických potřeb daných místností i lidí, kteří se v nich pohybují
Klimatizace do bytů a rodinných domů
Klimatizace v bytě či rodinném domě bývá nenahraditelným parťákem v období letních pařáků, kdy nám poskytuje laskavý a úlevný chládek.
Vybrat si můžete nástěnný model, ale také model přenosný (mobilní klimatizace), který si umístíte kamkoliv do prostoru. Dodáme vám také klimatizace bez hadice, tedy ochlazovače vzduchu.
Klimatizace do kanceláří a budov
V kancelářích se nejčastěji užívají stejné klimatizační jednotky jako v domácnostech, avšak případě klimatizací určených pro kanceláře vřele doporučujeme instalaci funkce plazmového čištění vzduchu, které ničí až 99 % virů, neutralizuje toxické látky a odstraňuje prach i zápach.
Klimatizace do datových center (serveroven) a provozoven
Každým rokem rostou počty i výkony různých IT zařízení a stejně je tomu u datových center. Streamování, videa, hry atp. zvyšují nároky na kapacity serverů a zvyšováním výkonu serverů roste také generované teplo.
Obzvlášť v období energetické krize, kdy se klade důraz na ekologii a snižování spotřeby energie, je intenzivní a efektivní chlazení je naprosto nezbytné.
TEP Energy do vašeho datového centra dodá takovou klimatizaci, která splní veškeré vaše i celospolečenské požadavky.
Klimatizace pro průmyslové objekty
Specializujeme se i na nízkonákladovou a velkoobjemovou výměnu vzduchu, ochlazování a úpravu kvality vzduchu, cirkulaci a narušování teplotních vrstev průmyslových objektech.
Kompletní optimalizace
Výhody klimatizace
Klimatizace je stejně úsporná na chlazení či topení jako tepelné čerpadlo a poměř spotřebované energie k dodané tepelné energii je až x10,6

Nízká spotřeba energie
Nízká hlučnost
Přesná regulace teploty
Rychlé chlazení a topení
Zajištění maximálního komfortu
Některé jednotky lze kontrolovat i obsluhovat přes Wi-Fi na dálku
Používáme kvalitní značkové technologie
Naši partneři
Vždy se snažíme být krok před konkurencí!
Napište nám
Kontaktní informace
Ozvěte se nám a nechejte si vypracovat nabídku!
Sídlo naší společnosti se nachází v Praze, ale rádi za vámi dojedeme nejen do blízkého okolí Prahy. Dle dohody jsme schopni realizovat zakázky i ve vzdálenějších lokalitách.
+420 771 207 277
info@tepenergy.cz

TEP Energy s.r.o.
IČ: 02058375

Knovízská 2410/2,
149 00, Praha 11-Chodov
Ještě váháte? Nechte si vypracovat nabídku!